Często zadawane pytania

1. Dla kogo został stworzony serwis rabota-polska.pl i jaki jest jej cel?

Serwis powstał po to, by pomóc osobom z Ukrainy i Białorusi poszukujących pracy w Polsce w znalezieniu dobrego pracodawcy, który dba o swoich pracowników.

2. Kto może wypowiadać się o firmie?

Wypowiadać się może dowolna osoba – pracownik, pracodawca czy nawet ktoś, kto w firmie nie pracował.

3. Pojawiła się negatywna opinia o mojej firmie. Co powinienem zrobić?

Warto sprawdzić, czy zarzuty w niej zawarte są uzasadnione Zastanowić się i umieścić konkretną, wyczerpującą odpowiedź na zarzuty.

4. Wolałbym usunąć opinię. Jak to zrobić?

Jeżeli Państwo będą uważać że opinia narusza Regulamin prosimy o natychmiastowy kontakt z nami na mail info@rabota-polska.pl (Każdy użytkownik naszego Serwisu przed rejestracją musi zaakceptować regulamin, ale nie moderujemy wpisy Użytkowników.) Przeanalizujemy daną opinię pod kątem naszego regulaminu, a następnie zarchiwizujemy ją (w ciągu 21 dni), jeśli faktycznie będzie go naruszać. Archiwizacja opinii sprawia, że przestają one być widoczne na stronie, jednak pozostają w naszej bazie na potrzeby m.in. organów ścigania, które mogłyby w przyszłości nakazać naszej firmie ujawnienie dowodów popełnienia przestępstwa itp.
Negatywna opinia, która nie narusza naszego regulaminu, nie zostanie przez nas usunięta. Byłoby to naruszenie konstytucyjnej swobody wolności wypowiedzi.

5. Pomimo zgłoszenia, opinia nie zniknęła. Co mogę zrobić?

Opinia może być widoczna dlatego, że konsultant stwierdził, że nie narusza regulaminu, opinia mogła również zostać wyedytowana zgodnie z Regulaminem.

6. Nie zgadzam się, aby na rabota-polska.pl pojawiły się opinie o mojej firmie. Czy mogę usunąć dane firmy?

Nie. Prawo do wolności wypowiedzi to jedno z praw umocowanych w Konstytucji. Każdy może wypowiadać się – także w internecie – na dowolny temat, w tym na temat Państwa firmy.

7. Chcę dowiedzieć się, kto napisał opinię. Jak mogę zdobyć odpowiednie dane?

ISPEx Andrzej Sawczuk nie udostępnia pracodawcom żadnych danych osób, które zamieszczają opinie na stronie. Dane takie (a konkretnie – numer IP) udostępniamy wyłącznie organom ścigania na ich wyraźne żądanie.